понедельник, 1 января 2018 г.





Підсумки роботи Позашкільного центру за 2021/2022 навчальний рік



Підсумки роботи позашкільного центру за 2020/2021 навчальний рік

  


ПОЗАШКІЛЬНИЙ ЦЕНТР Карлівського ЗЗСО

 

Для дітей розвиток пізнавальної, практичної, творчої та соціальної компетентності особистості, можливість самореалізації у майбутньому.


Для батьків безпечна, змістовна зайнятість дітей у вільний час у позашкільних  закладах, їх навчання, виховання, розвиток, соціалізація, допомога у підготовці дітей до самостійного відповідального життя.


Для держави одна з найефективніших інвестицій у найближче і віддалене майбутнє. 



Особливістю сучасної позашкільної освіти є забезпечення освітньої діяльності дітей і молоді у вільний час. Адже як свідчить аналіз опитувань як в Україні, так і інших державах, кількість вільного часу щодня у дітей молодшого шкільного віку становить до 8 год., середнього шкільного віку – до 6 год., старшого шкільного віку – до 4 год. При цьому треба враховувати головне: чим дитина займається у свій вільний час, такою й буде її діяльність у майбутньому. Тобто, якщо на сьогодні ми створимо умови і навчимо дітей організовувати свій вільний час, опановуючи нові компетентності, то завтра цим молодим людям буде легше жити і працювати. Адже вони вже мали особистісний досвід організації своєї самостійної діяльності. При цьому необхідно враховувати, що і вибір майбутньої професійної діяльності для них буде значно легшим. Таким чином, спостерігається і економічний ефект, що полягає в накопиченні та розвитку людського капіталу.


Позашкільна освіта як складова системи освіти забезпечує навчання, виховання, розвиток та соціалізацію дітей у вільний час у позашкільних та інших навчальних закладах.
Мета позашкільної освіти-  реалізація права дитини на культурну і творчу діяльність у вільний час.


До основних завдань позашкільної освіти належать:     

 - забезпечення потреб і мотивів дітей до пізнання і творчості;
 - набуття, поглиблення та розширення компетентностей дітей, задоволення та розвиток їхніх потреб, інтересів та здібностей у вільний час у позашкільних та інших навчальних закладах; 
- формування світогляду та системи ціннісних орієнтацій дітей, національно-патріотичне виховання; 
- виявлення, підтримка та розвиток обдарованих і талановитих дітей; 
- фізичний, емоційний та інтелектуальний розвиток особистості; здійснення профорієнтаційної і профконсультаційної роботи, провадження допрофесійної підготовки відповідно до здібностей дітей; профілактика бездоглядності, безпритульності та правопорушень тощо.